Friday, October 15, 2010

Online felkészülés az Euro B2 Nyelvvizsgára


Kedves Tanártársaim!

Azoknak akik angol középfokú nyelvvizsgára készítik fel diákjaikat, íme egy új lehetőség, a hathetes online felkészítő tanfolyam az Euro B2 szintű nyelvvizsgára.

Az online felkészülésnek, felkészítésnek több előnye is van. Ha tanárként használjuk,
  • kitűnő alkalmat ad arra, hogy a diákjainkat a számukra 'menő' felületeken keresztül motiváljuk a tanulásra, manapság az internet használata a mindennapi életük természetes része;
  • változatossá tehetjük diákjaink számára a felkészülést az órán azzal, hogy a tankönyvi felkészítő anyagot online fejlesztő gyakorlatokkal egészítjük ki;
  • interaktív táblával könnyen használható órán, így érdekesebbé tehetjük az általában száraznak tekintett nyelvvizsgafelkészítést;
  • az interaktív tábla használatakor a diákokat további vizuális hatások érik és fizikailag is megmozgatjuk őket, így több tanuló típusnak (vizuális, auditív, kinesztetikus) nyújthatunk megfelelő módszereket;
  • mivel az online feladatok leckékbe vannak rendezve, könnyen beépíthetőek a tervezett órákba;
  • mivel a diákok külön-külön is regisztrálhatnak - nemcsak egy név alatt, amit osztályként használnak - érdekes házifeladatnak is használhatóak a felkészítő gyakorlatok;
  • a leckék kimondottan az adott vizsgafeladatoknak megfelelő stratégiákat gyakoroltatják a diákokkal, ezért egy-egy szöveget, a felkészítő feladatok megoldása után, tovább lehet használni szókincs vagy nyelvtani struktúrák tanítására, ismétlésére, vagy az témáról beszédkészég gyakorlására;
  • a diákok egyénileg is használhatják otthon, és arra bátorítanám őket, hogy többször is elvégezzék a felkészítő gyakorlatokat (preparation tasks), mert így könnyedén kialakulnak a megfelelő vizsgastratégiák.
Az Euro államilag akkreditált nemzetközi nyelvvizsgákról itt olvashatsz többet. Ugyanezen az oldalon még további kiegészítő tananyagot is találsz. Erről az oldalról lehet regisztrálni az online felkészítő tanfolyamra is.

Ha egyből az online felkészítő tanfolyam oldalára szeretnétek menni, íme itt van.

És egy nagyon fontos dolog számomra. Mivel több felkészítő anyag szerzője vagyok, nagyon fontos lenne számomra a véleményetek, visszajelzésetek.

Amikor a felkészítő, gyakorló feladatokat használjátok, kérlek figyeljétek meg, hogy mit szeretnek jobban a diákok, mi az ami szerintetek hasznos volt, min kellene változtatni, stb.

Nemsokára felteszek egy kérdőívet ezzel kapcsolatban erre az oldara, ami lehetőséget ad az egyszerű visszajelzésre: néhány klikkeléssel, illetve vélemény leírásával.

És egy gyors tipp azon kollégák számára, akik nem annyira jártasak az online felületek kezelésében, mint ahogy én sem voltam az négy hónappal ezelőtt, az órán hívjatok ki két önkéntes diákot, hogy az interaktív táblán regisztráljanak, és elkezdjék a tanfolyamot. Hogy ez nekik mekkora sikerélmény lesz!!!

Addig is élvezetes gyakorlást kívánok mindannyiatoknak!

Erika

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...